BCL, Lightings - logo

O výrobci BCL lightings

Výroba skla a křišťálových lustrů má v Čechách dlouholetou tradici. Centrum výroby obchodu s křišťálovými svítidly se již kolem roku 1725 formovalo v Kamenickém Šenově a jeho okolí.

V roce 1724 byla v malé vesničce Prácheň u severočeského města Kamenický Šenov otevřena první dílna na výrobu lustrů a byl vyroben první křišťálový lustr.

Sklář Elias Palme potomek Josefa Palme (první křišťálový obchodník z Práchně) se rozhodl specializovat pouze na výorbu a vývoz křišťálových svítidel a jeho příkladu brzy následovali další. Z drahého a vysoce ceněného předmětu se tak během druhé čtvrtiny 18. století stala nezbytná součást výbavy evropského šlechtického interiéru. Česká svítidla zdobená křišťálovým sklem byla v té době v zámcích a v palácích od Skandinávie, přes Rusko, Turecko, Španělsko a Francii až do Nizozemska.

Na konci první poloviny 18. století se v Čechách (v dílně Firmy Elias Palme & Co.) objevila další inovace - nový typ lustru bez nosné středové tyče, jehož konstrukce spočívala na tyčích v podobě lyry, které tvořily jakousi ,,hrušku". Poprvé byly tyto lustry instalovány před širší mezinárodní společností v Praze při korunovaci císařovny Marie Terezie v roce 1743, a proto jsou dodnes označovány názvem Lustry Marie Terezie (Maria Therese Chandeliers).

Design tereziánských lustrů zůstal populární dodnes a architekti na celém světě tereziánská svítidla rádi zahrnují do projektů interiérû luxusních sídel klasických i moderních designů. 

Společnost BRILLIANT CRYSTAL + LIGHTING, spol. s. r. o. (BCL) je specializovaná na výrobu exkluzivních křišťálových osvětlení (lustry, nástěníky, stolní lampy, stojací lampy atd.). BCL používá tradiční zpracování a zušlechťování českého skla (ruční broušení, ruční malování a nabírané sklo). Produkt společnosti BCL najdete u velmi známých osobností a dekoruje významná místa ve světě (vily, konferenční sály, ministerstva, kostely, mešity, atd.). Hlavní specializací firmy BCL je výroba velkých lustrů Marie Terezie (nad ø 190cm). BCL navázala na slavnou historii a skvělou reputaci těchto výrobků. Nedávno, BCL navrhla, vyrobila a dodala největší lustr typu Marie Terezie ve světě (Ø 404 x 610 cm).

–> Produkty výrobce


Plamen d.o.o.

O výrobci Plamen

PLAMEN je továrna se sídlem v Požeze, srdci Slavonie, s 85letou tradicí ve výrobě litinových výrobků. Je to jedna z největších sléváren a jediný domácí výrobce topných zařízení v Chorvatsku.

Slévárna vyrábí různé litinové odlitky jakostní třídy EN-GJL 200 a EN-GJL 250 pro vlastní potřeby i pro své zákazníky, celkově cca 20 000 tun ročně. Specializuje se na výrobu tenkostěnných odlitků používaných jako komponenty pro sporáky, topná kamna a kotle. Více než 70% produkce se vyváží na západoevropský trh.

–> Produkty výrobce

–> Aktuální katalog Plamen


O výrobci Matis

O výrobci Matis

„Cítit rozdíl“ je slogan, ale také inspirace, že v každém z více než 1200 výrobků vyrobených Matis Group představujeme principy, kterými se řídíme od samého začátku. Proto kvalita, design a dostupnost jsou výhodou, kterou každý zákazník pozná. Zakoupením nábytku Matis Group investujete do kvality Vašeho života.
MATIS GROUP má 27 maloobchodních prodejen nábytku MATIS v Srbsku a více než 150 distributorů. Působíme již ve 14 zemích Evropy. Společnost ALPI home je výhradní distributor na českém trhu.

Kvalita, design a přijatelné ceny

Jako potvrzení kvality našich výrobků uvádíme atesty, ve kterých naše výrobky dosáhly nejvyšší možné hodnoty Q1, získané Lesnickou fakultou v Bělehradě! Úspěch v atestech je založený na strategii používání kvalitních materiálů a moderních technologií ve výrobě.

Aktuální katalog MATIS


O výrobci Prevent Interior

O výrobci Prevent Interior

Kdo jsme

Prevent Interior, člen skupiny Prevent Group, se zabývá výrobou čalouněného nábytku a interiérů pro jachty. Na trhu působí více než 5 let a v minulém období tato společnost zahájila významnou spolupráci s některými předními značkami v oblasti výroby nábytku. Prevent Interior má více než 100 zaměstnanců a sídlí v Bosně a Hercegovině.

V továrně vyrábí denně cca 200 kusů čalouněných nábytkových dílů. Díky vertikální integraci a dodávkám materiálu z Prevent Leather a Prevent Fabrics jsou schopni nabídnout vysokou úroveň kvality v krátkých dodacích lhůtách.

–> Produkty výrobce

–> Aktuální katalog Prevent Interior


GMP logo

O výrobci GMP

GMP Enterijeri je jedním z předních nábytkových salonů v Bosně a Hercegovině, který má pestrou nabídku funkčního a moderního nábytku pro vybavení domácnosti nebo kancelářských prostor za dostupné ceny.

Kromě sedacích souprav standardní velikosti si zákazníci můžou složit sedací soupravu na míru. Sedací soupravy tedy můžou být větší či menší, s úložným prostorem nebo bez, a s funkcí rozkladu. Čalouněný sortiment nabízí také postele, židle, stoličky, se širokým výběrem barev a vzorů. Pomocí kreativních kombinací a výběru z různých sestav je možné dosáhnout charakteristického osobního stylu každého uživatele.

Společnost GMP Kompani se sídlem v Banja Luka je více než dvě desetiletí největším výrobcem nábytku v regionu. Naše společnost svou činností a úspěchem nepřetržitě přispívá k rozvoji ekonomiky. V současné době zaměstnává 230 pracovníků a jejich počet neustále roste. Hlavní činností je výroba čalouněného nábytku. GMP je továrna zaměřená na vývoz, o čemž svědčí skutečnost, že více než 70% produkce je vyváženo. Výrobky najdete ve všech hlavních prodejnách nábytku v Bosně a Hercegovině, Srbsku, Chorvatsku, Slovinsku, Černé Hoře, Makedonii, Itálii, České republice, Německu a Rakousku.

–> Produkty výrobce

–> Aktuální katalog GMP


O výrobci Spinvalis

O výrobci Spinvalis

Chorvatská společnost Spin Valis se specializuje na výrobu nábytku z masivního dřeva. Svoji činnost zahájila společnost v roce 1950 pod názvem Lipa. Dnes společnost úspěšně působí na domácím i mezinárodním trhu. Spin Valis exportuje více než 85% svých produktů na zahraniční trhy v přibližně 30 zemích.

DĚJINY

„Spin Valis d.d.“ se nachází v Pozega, která je v srdci regionu Slavonie, v údolí, které staří Římané nazývali Zlatým údolím. Společnost přijímá inspiraci a kvalitní materiál ze stoletých bukových a dubových lesů.

Akciová společnost „Spin Valis“ pro výrobu nábytku a frézovaného dřeva, již dlouho přeměňuje dřevo ze Zlatého údolí na výrobky vhodné pro moderní evropské žití.

Společnost zahájila svoji činnost v roce 1950 pod názvem „Lipa“ a v té době měla deset zaměstnanců. Společnost byla někdy úspěšná, ale zažívala i špatná období, vynaložila mnoho investičních úsilí, znalostí a práce a poté se v roce 1978 stala společnost „Lipa“ státní společností Spin Valis a lídrem ve výrobě nábytku z masivního dřeva, která úspěšně působí na domácím i mezinárodním trhu.

V roce 2002 založila společnost „Spin Valis d.d“ dceřinou společnost „Valis Fagus d.o.o“ s 85 zaměstnanci. V letech 2009 a 2010 získala společnost „Valis Fagus d.o.o.“ prestižní ocenění „Gazela“ pro rychle se rozvíjející společnost s transparentním obchodem, s prokázáním že je vynikajícím obchodním partnerem.

DNES

Staleté dubové a bukové dřevo, moderní technologie, design, pracovité ruce 500 zaměstnanců a 60 let tradice proměnily sílu přírodního dřeva ve vysoce kvalitní řadu chorvatských produktů.

Díky své bezchybnosti a kvalitě „Spin Valis d.d.“ vyváží více než 85% svých produktů na zahraniční trhy v přibližně 30 zemích světa. Obchodní partnerství s nejprestižnějšími evropskými výrobci a prodejnami nábytku dokazuje, že společnost je seriózním, důvěryhodným a konkurenceschopným obchodním partnerem. Nábytek „Spin Valis d.d.“ je dobře známý a vysoce oceňovaný na evropských a světových trzích, což potvrzuje jeho pozici místního a regionálního lídra ve výrobě vysoce kvalitního nábytku z masivního dřeva.

Společnost má dva showroomy, jednu v Pozega, vedle továrny a druhou v Záhřebu, v obchodním domě „Ambienta“.

Výrobní zařízení, sklady a kanceláře se rozkládají na ploše 112 705 m2. Navíc „Spin Valis d.d.“ vlastní teplárnu /  elektrárnu, která využívá odpadní dřevo jako produkt pro výrobu energie (odpadní dřevo a kůra), produkující horkou vodu a páru pro sušárny, parní komory a pro vlastní vytápění. Dřevěné piliny se používají k výrobě dřevěných briket, které se prodávají na domácím i zahraničním trhu.

EKOLOGIE

Pro své produkty používá „Spin Valis d.d.“ pouze dřevo nejvyšší kvality ze Slavonských lesů s certifikátem FSC®, což znamená, že lesy jsou spravovány v souladu s přísnými evropskými a světovými ekologickými, sociálními a ekonomickými normami.

Vzhledem k vysoké použitelnosti, ekologické a estetické hodnotě a neomezeným možnostem modelování je dřevo materiálem přijatelným z hlediska zdraví. Proto se důrazně doporučuje všem, kteří mají problémy s dýcháním nebo alergiemi.

„Spin Valis d.d.“ neustále investuje finance a úsilí do výroby zdravého a ekologicky přijatelného nábytku pomocí materiálů, které jsou v souladu se zdravotními předpisy EU, včetně přírodních bio olejů, které činí výrobky zdravějšími a krásnějšími. Dřevěný nábytek s finální povrchovou úpravou z bio oleje je ekologicky neutrální, snadno se obnovuje a po letech používání jej lze recyklovat a vrátit do přírody. Použitím takových materiálů „Spin Valis d.d.“ trvale chrání zdraví svých zaměstnanců, chrání životní prostředí a stará se o své zákazníky výrobou ekologického nábytku. V naší továrně v Pozega se nám podařilo zavést celý uzavřený kruh výroby. Pro výrobu nábytku se používá nejkvalitnější dřevěný materiál, kůra a zbytky z výroby jsou štípány na štěpky a později spáleny v naší elektrárně, kde vyrábíme teplo a elektřinu. Elektřina a teplo se opět používají v procesu výroby nábytku, takže existuje uzavřený kruh výrobních vstupů a výstupů.

VYBAVENÍ PROJEKTŮ

Kvalita a design produktů „Spin Valis d.d.“ byly uznány celou řadou zákazníků, kteří si nechali zařízením „Spin Valis d.d.“ vybavit: restaurace, hotely, luxusní městské vily, vinné sklepy, obytné budovy a další. Uměleckým zpracováním dřeva „Spin Valis“ obohatil a učinil krásnějšími mnoho sakrálních budov po celém Chorvatsku. Díky své flexibilitě splňuje „Spin Valis d.d.“ řadu požadavků a výzev specifických pro výrobu nábytku, čímž prokazuje svou připravenost a schopnost vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům svých zákazníků.

Společnost „Spin Valis d.d“ již několik let dostává uznání chorvatské hospodářské komory za nejúspěšnější společnost v zemi, v kategorii velkých společností, jakož i mnoho dalších ocenění a uznání městem Pozega, krajem Požeško-Slavonska a Chorvatskou hospodářskou komorou.

„Spin Valis d.d“ nabízí ekologické, tradiční a moderní výrobky prvotřídní kvality a společně se svou dceřinou společností „Valis Fagus doo“ vyrábí: sedací soupravy, konferenční stolky, jídelní stoly, židle, příborníky, skříňky, postele, lavičky, nášlapné a hranové lepené panely z masivního dubu, buku a břízy. Použitím takových přírodních zdrojů produkuje „Spin Valis d.d“ nábytek nejvyšší kvality a trvanlivosti. Díky našim věrným zákazníkům „Spin Valis d.d.“ existuje již více než 60 let. Z tohoto důvodu jsme investovali veškerou naši energii a know-how, abychom splnili vaše požadavky a očekávání a poskytli vám pocit pohodlí.

Aktuální katalog SPINVALIS ke stažení zde.

-> Produkty výrobce


DICO nábytek

O výrobci DICO

Historie

Již více než padesát let naše jméno znamená kvalitu na trhu s nábytkem. DICO Möbel GmbH byla založena v roce 1962 jako rodinný podnik v Nizozemsku a dnes je jedním z předních dodavatelů masivních, kovových a textilních postelí v Evropě. Naše produktové portfolio zahrnuje kompletní sortiment ložnicového nábytku a bytového zařízení. Vyrábíme výhradně v námi spravovaných evropských výrobních závodech a dodáváme přes 2 000 prodejcům nábytku. Našimi zákazníky jsou dodavatelé nábytku, online prodejci, obchody s nábytkem v Evropě, především v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Dnes má Dico Möbel GmbH své sídlo v Delmenhorstu.
 

Naše kvality

Náš nábytek byste si měli užít dlouhou dobu. Proto při výběru materiálů věnujeme pozornost nejvyšší kvalitě. Produkt nesoucí název DICO musí splňovat zvláště vysoké standardy kvality. Proto máme pečlivé postupy pro plánování a řízení každého kroku, od vývoje produktu až po finální montáž. Naším cílem je udržet si spokojenost našich zákazníků s výrobky po dlouhou dobu.

–> Produkty výrobce

–> Aktuální katalog DICO


O výrobci ATLAS

O výrobci ATLAS

Společnost ATLAS byla založena v roce 1994 a zabývá se výrobou kvalitního čalouněného nábytku, úpravami a rafinováním interiérů. Z malé řemeslné dílny s pouhými třemi pracovníky se Atlas rozrostl na moderní společnost se 160 zaměstnanci díky svému úsilí, pracovitosti a nasazení.
 
Vysoké estetické hodnoty, moderní design a nekompromisní kvalita jsou standardy, od nichž se neodchýlíme ani po dvaceti letech. Spolupráce se známými evropskými a tuzemskými designéry, výběr kvalitních materiálů a vášeň, s níž naši řemeslníci dělají každý kus nábytku, přispěli k umístění Atlasu do světa nábytku.
 
Naše nabídka zahrnuje rohové sedací soupravy, trojsedy, dvojsedy, křesla, pohovky, postele, noční stolky, židle, stoly, kuchyně, TV stolky a skříňky do obývacích pokojů a jejich pohodlí a funkčnost uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.


O výrobci Whiteoak

O výrobci Whiteoak

Když spojíte tradiční a moderní design, můžete očekávat skvělé věci. WHITEOAK je mistrem tohoto umění a navrhuje kousky nábytku, které obohacují každodenní život. Jsme nadšení pro práci z masivního dřeva, zejména z dubu a ořechu, a přikládáme velký význam udržitelným surovinám. Pečlivě vytvořené a všestranné výrobky vyjadřují mnohem více než estetické rysy; představují design na nejvyšší úrovni.

Kromě mezinárodně uznávaných designérů dává WHITEOAK také příležitost mladým talentům, kteří mají možnost podílet se na designu v oblasti tradičních řemeslných výrobků. V soutěžích o design mohou soutěžit o realizaci inovativních a ekologických návrhů, kde se setkávají tradice a inovace.

–> Produkty výrobce

–> Aktuální katalog WHITEOAK


Artisan logo

O výrobci Artisan

Továrna Artisan vznikla z tradiční dřevařské dílny Ćostović, ze které převzali veškerou lásku ke dřevu a 50 let zkušeností se zpracováním dřeva.
 
Artisan se specializuje na ruční výrobu vysoce kvalitního nábytku z masivního dřeva, a tento důraz na ruční řemeslnou práci je to, co Artisan odlišuje.
 
První zkušenosti jsme získali výrobou nábytku pro nizozemské a britské designéry a v roce 2007 jsme ve spolupráci s regionálními designéry zahájili vlastní kolekci.
 
Od té doby je naším cílem znovu potvrdit filozofii, která nás provází s každou kolekcí, s každým kusem dřeva, s vizí každého návrháře a usilovným řemeslným dotykem.

–> Produkty výrobce