Nevíte si s něčím rady? Níže naleznete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

 

Neobdrželi jste e-mail s potvrzením objednávky?

 • Podívejte se prosím do složky Spam ve vaší e-mailové schránce.
 • Pozor, někteří poskytovatelé e-mailových schránek automaticky mažou e-maily ve složce Spam po třiceti dnech.
 • Případně nám napiště na e-mail eshop@alpihome.cz Vaše jméno a příjmení s žádostí o znovuzaslání potvrzení objednávky.

 

Jak zruším nebo změním objednávku?

 • Objednávku je možné zrušit či změnit telefonicky na +420 737 209 200 (pracovní dny 8:00 - 16:00) nebo prostřednictvím e-mailu na eshop@alpihome.cz.

 

Jak probíhá paletová přeprava?

 1. Zašleme Vám SMS v momentě, kdy začneme zboží připravovat k odeslání.
 2. Když předáme zboží přepravní společnosti, tak Vám přijde e-mail s odkazem na sledování zásilky a fakturou. Přepravní společnost Vám zároveň zašle SMS s potvrzením o převzetí zásilky.
 3. Přepravní společnost obvykle doručuje zboží 1-2 dny od převzetí zásilky. Kde se momentálně nachází Vaše zásilka můžete zjistit na stránce sledování zásilek.
 4. V den doručení budete telefonicky informováni o době doručení zásilky. Řidič Vás kontaktuje nejdéle 2 hodiny před doručením zboží.
 5. Zásilka je doručována za první dveře příjemce za podmínky, že místo doručení zásilky umožňuje manipulaci nízkozdvižným vozíkem. V opačném případě je místem převzetí zásilky hrana vozidla (hydraulické čelo).
  Upozorňujeme, že při platbě na dobírku nelze platit platební kartou.

Mohu zakoupené zboží vrátit?

 • Zboží je možné standartně vrátit do 14 dnů bez udání důvodu. Zboží nesmí být použité nebo poškozené a musí být doložen doklad o zakoupení zboží.

 

Kde se nachází prodejny společnosti ALPI home s. r. o.? 

 • Máme k dispozici 2 Showroomy:
  • Praha - Nekázanka 882/7. Otrvírací doba: Po-Pá: 10:00 - 18:00, So: 10:00 - 13:00.
  • Beroun - Plzeňská 1163. Otevírací doba: Po-Pá: 9:00 - 17:00, So: 9:00 - 12:00.

Můžu si zboží někde vyzvednout?

Nabízíme možnost osobního odběru zdarma na skladě ve Višňové u Příbrami (Višňová 207). Menší zásilky je pak možné vyzvednou i u nás na prodejně v Praze 1 (Nekázanka 882/7).

Při osobního odběru Vás žádáme o dodržování 5 denní lhůty pro vyzvednutí zboží. V případě nedodržení lhůty bude objednávka stornována. Při platbě předem, v individuálních případech a po komunikaci, jsme ochotni lhůtu prodloužit. 

Co je Ráj nabytku a společnost ALPI home s. r. o.?

 • Internetový obchod rajnabytku.cz je prozován společností ALPI home s. r. o.
 • ALPI home s.r.o. je velkoobchodní společnost, která se zabývá dovozem a distribucí výrobků pro vybavení domácnosti – nábytku, techniky, krbů a kamen.

 

Kdo je dodavatelm zboží? 

 • Na českém trhu společnost ALPI zastupuje několik firem, které se zabývají výrobou kvalitního nábytku. Jsou to společnosti Matis group, Spin Valis, DICO, Plamen, GMP Enterijeri, Atlas, BRILLIANT CRYSTAL + LIGHTING, spol. s. r. o. (BCL), Artisan,  WHITEOAK, Prevent Interior a společnost TEKA. 

Jak je dlouhá záruční doba? 

Co mám dělat, pokud u výrobku nebyl přiložen montážní návod?

 • V případě, že jste u výrobku nenašli montážní návod, kontaktujte nás na e-mail eshop@alpihome.cz s uvedením názvu výrobku nebo jeho kódém. Nejpozději do 24 hodin vám montážní návod zašleme na vaši emailovou adresu. Montážní návody také naleznete na internetovém obchodu u jednotlivých výrobků.

 

Kam se mám obrátit, pokud potřebuji montáž?

 • Montáž našich výrobků je velice jednoduchá a nepotřebujete k ní žádné speciální nářadí. V případě, že si výrobky nechcete montovat sami, můžeme Vám doporučit montážní firmu, která výrobky za poplatek smontuje a nainstaluje. V případě zájmu o montáž nás kontaktujte na eshop@alpihome.cz nebo telefonicky na +420 737 209 200 (pracovní dny 8:00 - 16:00).

 

Co dělat pokud zjistím u výrobku vadu? 

 • V případě, že zboží při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (rozpor s kupní smlouvou), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě. Podle požadavku kupujícího provede buď výměnu věci, nebo její opravu, není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.
 • Vadou zboží není obvyklý barevný nebo strukturový rozdíl u přírodních materiálů (např. kůže), textilních a umělých materiálů (např. jsou-li u nábytkových látek drobné odchylky ve vzoru látky nebo v barevném tónu), lakovaných nebo kachlových ploch, a to zejména u dodatečně objednaného zboží. Vadou nejsou rozdíly rozměrů u čalouněného nábytku v rámci tolerance. U věcí prodávaných za nižší cenu neodpovídá prodávající za vadu, pro kterou byla sjednána nižší cena.

 

Za jak dlouho bude moje reklamace vyřízena?

 • Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím - spotřebitelem nedohodnou na delší lhůtě. 

 

Najdu na vašich stránkách všechny výrobky?

 • Na internetových stránkách prezentujeme stovky našich výrobků. Kompletní sortiment Vám však můžeme nabídnout pouze na našich prodejnách, kde si většinu výrobků můžete prohlédnout a osahat.

   

  Jakým způsobem je možné platit při nákupu? 

  • Nabízíme platbu v hotovosti při osobním odběru na pobočce, platbu převodem a platbu na dobírku.. Za platbu si neúčtujeme žádný poplatek

     

    Kolik stojí doprava? 

    • Paletovou dopravu zajišťuje společnost GEIS, balíkovou přepravu pak zajišťuje společnost DPD. Cena dopravy se odvíjí od celkové hodnoty objednávky - viz Doprava a platba.

     

    Kde lze zboží vyzvednout? 

    • Nabízíme možnost osobního odběru zdarma na skladě ve Višňové u Příbrami, viz Kontakty.
     • Višňová u Příbrami: Višňová 207, 262 61 Višňová

        

       Jsou moje osobní údaje předávány třetím stranám?

       •  Osobní údaje kupujícího nebudou poskytovány třetím osobám s výjimkou dopravní společnosti GEIS, která zaručuje přepravu zboží.

         

        Kde mohu nalést katalog se zbožím? 

        • Katalogy všech výrobců pravidelně aktualizujeme. Kompletní seznam katalogů naleznete zde.